facebook

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Serdeczne Bóg zapłać rodzinom z Łopiennika Górnego za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na przyszłą niedzielę prosimy o posprzątanie rodziny z Łopiennika Górnego.
  2. Jesteśmy nieustannie posyłani przez Pana, aby głosić królestwo Boże, aby świadczyć, że Pan jest i działa pośród nas. Tę misję realizujemy przez codzienną wierność Ewangelii, między innymi przez udział w niedzielnej Eucharystii podczas wakacyjnych wojaży.
  3.  We wtorek, 16 lipca, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Góra Karmel ze Starego Testamentu kojarzy nam się z obroną wiary w Jedynego Boga przez proroka Eliasza, w średniowieczu stała się miejscem powstania zakonu karmelitańskiego. Z tym dniem i z karmelitańską rodziną zakonną wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza i związane z nim obietnice Matki Bożej. Niech będzie on znakiem, że chcemy naśladować Maryję w Jej zawierzeniu Bogu i Jego słowu.
  4. Również we wtorek 16 lipca zapraszamy jak co miesiąc na godz. 1800 do naszej świątyni na Mszę Św. zbiorową za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, wypełnione kartki z intencjami składamy w zakrystii.