NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Serdeczne Bóg zapłać rodzinom z Łopiennika Dolnego Kolonii za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą niedzielę prosimy o posprzątanie kościoła rodziców dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii Świętej.
  2. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.
  3. Jutro zwrócimy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących – Matki Kościoła w Jej święto poświęcone temu tytułowi, który uroczyście potwierdził papież Święty Paweł VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II w listopadzie 1964 roku.
  4. Za tydzień 26 maja w uroczystość trójcy Świętej na Mszy Św. o godz. 900 będziemy przeżywać w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość I Komunii Św. W tym roku do I Komunii św. przystąpi 18 dzieci z terenu naszej parafii. Tego dnia w kaplicach Mszy Św. nie będzie. Tego dnia przypada także dzień matki, w naszych modlitwach pamiętajmy o naszych mamach, przez wstawiennictwo Maryi – Matki wszystkich Matek wypraszajmy potrzebne łaski, bożą opiekę i błogosławieństwo dla naszych mam, a dla tych mam  które Bóg powołał do siebie prośmy o łaskę nieba.
  5. Zapowiedzi przedślubne:

Łukasz Nawrocki kawaler z Łopiennika Górnego par. tut. i Iwona Justyna Dąbska panna z Łopiennika Górnego par. tut. – zapowiedź 1

Piotr Ryszard Bednarski kawaler z Krasnegostawu par. Św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie i Natalia Dominika Maciejewska panna z Dobryniowa Kolonii par. tut. – zapowiedź 1

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzącymi pomiędzy tymi osobami powinien powiadomić kancelarię parafialną.