Ogłoszenia parafialne 14-07-2019

XV Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza Niedziela jest XV niedziela okresu zwykłego.

2. Przypominamy, że do 17 lipca można dostarczać zużyty sprzęt AGD do parafii. Środki pozyskane z rozbiórki elektro-śmieci będą przeznaczone na prowadzenie misji przez misjonarzy naszej Archidiecezji.

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

4. W przyszłą niedzielę 21 lipca będziemy modlić się o opiekę i błogosławieństwo Boże dla kierujących pojazdami za wstawiennictwem św. Krzysztofa. Zgodnie z tradycją naszej parafii po każdej mszy świętej będzie błogosławieństwo pojazdów. Prosimy o parkowanie samochodów na trawie koło garaży parafialnych.

5. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz ofiarę w wysokości 100 zł. przeznaczoną na budowę parkingu następującym osobom… Na następną niedzielę prosimy o sprzątanie następujące rodziny.

6. Wójt Gminy informuje, iż rozpoczęły się prace związane z "Przebudową parkingu w Łopienniku Nadrzecznym" – przy kościele. Zadanie realizowane jest w porozumieniu z Parafią w Łopienniku Nadrzecznym. Termin zakończenia robót zaplanowano przed uroczystościami odpustowymi. Korzystających z parkingu prosimy o wyrozumiałość oraz dostosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu i parkowanie samochodów poza placem budowy. Za powstałe utrudnienie przepraszamy.

W najbliższych dniach rozpocznie się także remont mostu w miejscowości Olszanka. W związku z remontem od dnia 17 lipca most zostanie zamknięty i przejazd będzie możliwy tylko przez Łopiennik Górny drogą powiatową. Wykonawca dołoży wszelkiej staranności, aby wskazane utrudnienia potrwały jak najkrócej. Planowany termin zakończenia robót wyznaczono na koniec października.

Informujemy także, że Gmina zamierza złożyć wniosek o dofinansowanie zakupu i montażu:

• kolektorów słonecznych (wytwarzanie energii cieplnej – ciepła woda)

• paneli fotowoltaicznych (wytwarzanie energii elektrycznej)

• kotłów na biomasę (pellet)

Ankietę należy złożyć na formularzu udostępnionym przez Urząd Gminy w terminie do 26 lipca 2019 r.

1. Zapowiedzi:
    Zapowiedź pierwsza:

• Tymicki Adrian Bartłomiej kawaler z Łopiennika Górnego par. tut.
  • Łoza Katarzyna Weronika panna z Krasnegostawu par. pw. Trójcy Przenajświętszej

Zapowiedź druga:

• Dudziński Bartłomiej kawaler z Krasnegostawu parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie
  • Dańko Sandra Maria panna z Kolonii Łopiennik Dolny par. tut.

• Golonko Bartłomiej kawaler z Lublina parafia prawosławna
  • Dańko Kinga Wiesława panna z Kolonii Łopiennik Dolny par. tut