Ogłoszenia parafialne 28-10-2018

XXX Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela jest XXX niedzielą okresu zwykłego.

2. Ofiary zbierane do puszek w przyszłą niedzielę przeznaczone są na „Pomoc Kościołowi w potrzebie”.

3. Na stoliku za ławkami wyłożone są kartki wspominkowe. Zachęcamy, aby na wypisywać imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych polecając ich zbawienie modlitwie Kościoła podczas tegorocznych wypominek. Zadbajmy o to, aby kartki wspominkowe dotarły do wszystkich rodzin naszej parafii, szczególnie do osób starszych, chorych i samotnych.

4. Msza Święta na cmentarzu parafialnym 1 i 2 Listopada o godz. 11.00. Podczas Mszy św. w uroczystość Wszystkich Świętych wierni, mogą uzyskać odpust zupełny, który wolno ofiarować tylko raz i tylko za jednego zmarłego, jeżeli pobożnie nawiedzą dom Boży i równocześnie zmówią: Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza grzebalnego i równocześnie zmówienie choćby myślnej modlitwy w intencji zmarłych”.

5. Różaniec w intencji naszych bliskich zmarłych odprawiany będzie o godz. 16.30, bezpośrednio po nim Msza Święta.

6. PROGRAM WYPOMINEK (czytaj poniżej)

7. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w kościele o godz. 17.00, w kaplicach o godz. 10.30, połączona z modlitwą za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiejGościa Niedzielnego” i „Niedzieli”, są również Kalendarze Maryjne na przyszły rok.

1. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę:

1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana :

• Krystian Robak z Olszanki

• Józef Woroch z Majdanu Krzywskiego

Pomódlmy się w intencji zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.

MODLITWA ZA ZMARŁYCH „WYPOMINKI” 2018

5 Listopad

(poniedziałek)

16.30