Ogłoszenia parafialne 13-05-2018

VII Niedziela Wielkanocna

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą Wniebowstąpienia Pańskiego.

 2. Kontynuujemy poświęcenie pól połączone z mszą świętą. Prosimy o przygotowanie (stolika, obrusu, świeczek, krzyża i wody) do mszy świętej, jak również o przyjazd po księży 15 minut przed wyznaczoną godziną i wskazanie miejsca poświęcenia. W razie pytań prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

      - poniedziałek o godz. 17.00 Kolonia Łopiennik Dolny linia 5 i 6 (dwóch księży)

      - poniedziałek o godz. 19.00 Łopiennik Górny przy remizie (jeden ksiądz)

      - poniedziałek o godz. 19.00 Olszanka (jeden ksiądz)

 1. Msza Święta przez wstawiennictwo Jana Pawła II połączona z ucałowaniem relikwii i Litanią do Świętego w najbliższą środę 16 maja o godz. 18.00. Kartki do wpisywania intencji modlitewnych wyłożone są w kaplicy Jana Pawła.

 1. Za tydzień po mszy Świętej o godz. 12.00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, która odbędzie się 27 maja o godz. 9.00. Rocznica komunii świętej 20 maja o godz. 12.00, spowiedź przed rocznicą 18 maj (piątek) od godz.17.30.

 2. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzicom i młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania, na następny tydzień zapraszamy rodziców dzieci przeżywających rocznicę komunii.

 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

 4. Zapowiedź pierwsza

 • Szymaniak Bartłomiej, kawaler z Olszanki parafii tutejszej
  i Sadowska Aneta Anna panna z Krzywego par. tutejszej

Zapowiedź druga:

 • Sawa Tomasz, kawaler z Olszanki par. tutejszej
  i Talik Katarzyna, panna z Krasnegostawu par. św. Franciszka Ksawerego

Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach istniejących między tymi narzeczonymi proszę powiadomić miejscowych księży.

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana:

 • Wanda Łapa z Łopiennika Dolnego Kolonii

 • Janina Kowalczyk z Łopiennika Górnego, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz.14.00

Pomódlmy się w intencji zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen